Hobby, sport, rekreacja Zakupy

Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Zobacz, gdzie zamówić sztylpy skórzane.

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są polecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]