Branża budowlana Zakupy

Kontenery na odpady o specjalnym zastosowaniu

Chcesz zamówić kontenery na gruz? Koniecznie odwiedź ten adres.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy stolarki otworowej, stare płytki parkietowe lub ceramiczne, a także złom, gruz – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

W przypadku ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]