Hobby, sport, rekreacja Zakupy

Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Chcesz kupić lonżę jeździecką? Odwiedź tę stronę.

Lonża jeździecka to sprzęt cyklicznie stosowany w trakcie nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje oraz jej przeznaczenie

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, najczęściej 5-8 metrowa, na której prowadzony jest koń podczas lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z łapaniem strzemion, dosiadem, trzymaniem wodzy, jak również utrzymywaniem balansu w siodle. Koń prowadzony jest po obwodzie koła, a lonża jest stosowana do kontroli reakcji zwierzęcia. Narzędzie to służy również artystom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do doskonalenia umiejętności i asekuracji prezentowanych akrobacji. Lonża jest prócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia wykorzystuje się także w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest wykorzystywana do treningu młodych osobników i zapewnienia im odpowiedniej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć akcesoria popularnych firm?

Rozległy wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny ekwipunek w dobrych cenach. Posiadają one lonże dla konia od znanych wytwórców – takich jak Waldhausen, Imperial Riding czy Jumptec. Poszukujesz lonży w turkusowym, pomarańczowym, a może zielonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje ogromny asortyment artykułów, które sprostają oczekiwaniom nawet najwybredniejszych użytkowników. W sklepie dostępne są lonże wytworzone m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a miękki materiał jest przyjemny w dotyku.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]