Hobby, sport, rekreacja Zakupy

Odzież i bielizna kompresyjna w sporcie – działanie i zastosowanie

Chcesz zamówić odzież kompresyjną? Skieruj się tutaj.

Właściwie każdy słyszał o sportowej odzieży termoaktywnej, jednakże nie wszyscy spotkali się z określeniem „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, bo ten termin bardziej łączony z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym wpisie przybliżymy ten rodzaj odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na efektywność treningu osoby, która ją nosi.

Sportowa odzież kompresyjna

Bielizna i odzież kompresyjna to specjalistyczne wyroby, które mają wiele własności pozytywnie oddziałujących na wygoda ćwiczeń. Przede wszystkim taka odzież silnie przylega do skóry co powoduje, iż opięte nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta najczęściej bezszwowa odzież, skutkuje lepszym ukrwieniem i dotlenieniem tkanek oraz skuteczniejszym usuwaniem “zakwasów” ze zmęczonych mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa w jesienne dni skutecznie osłoni organizm przed zimnem, natomiast w gorące dni nie dopuści do jego przegrzania. Ta cecha ubrań kompresyjnych pozwala na używanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem ulubionej siłowni, jak i tych uprawiających ćwiczenia outdoorowe. Kolejną bardzo znaczącą właściwością bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, ponieważ ogranicza ona drgania oraz wstrząsy mięśni, nieraz pojawiające się w czasie treningów o charakterze siłowym.

Odzież oraz bielizna kompresyjna – czy zawsze ubierać na czas treningów?

Odzież kompresyjna opracowana została głównie do korzystania z niej w trakcie energicznego treningu. Np. spodnie o właściwościach uciskowych normują pracę tkanki mięśniowej kończyn dolnych, w ten sposób pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, natomiast koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie grzbietu i brzucha. Profesjonalni sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach mięśni całego ciała chętnie korzystają z kombinezonów kompresyjnych, natomiast przeciętni bywalcy klubów fitness najczęściej ograniczają się do zestawu top plus legginsy. Sportowe skarpetki bądź getry kompresyjne można zakładać na czas ćwiczeń, jakkolwiek zaleca się używać ich raczej bezpośrednio treningu, w celu szybszej odbudowy mięśni. Kluczowe jest również, żeby właściwie dobrać rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak aby nie była przyczyną zbyt silnego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na przepływ krwi. Odzież i bielizna kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który bez trudu dostaniemy w większości sklepów sportowych.

Nasze dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]