Branża budowlana Zakupy

Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Jeśli chcesz zamówić rynny dachowe, skieruj się na ten adres.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak zakładanie rynien. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny metalowe, PCV albo plastikowe – co wybrać?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – m. in z metalu lub PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania trzeba zatem skonsultować z ekspertem.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08