Zakupy

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – warto je mieć

Potrzebujesz mopów płaskich z wyciskarką? Wejdź na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html.

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo prostym obowiązkiem – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o sporą powierzchnię lub ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – czym się cechują?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto też mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i szybko myć podłogi. Niemal równie ważne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas mycia posadzek. W trakcie czyszczenia wielkich powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]