rękawiczki foliowe
Bezpieczeństwo Zakupy

Rodzaje rękawiczek ochronnych i gdzie je zamówić?

Dłonie są częścią ciała, która jest bardzo narażona na rozmaite urazy w czasie wypełniania szeregu czynności zawodowych. Z tego powodu wynika zatem potrzeba ich ochrony efektywnymi środkami, jakimi są poprawnie dopasowane do charakteru pracy rękawiczki ochronne.

Rękawiczki ochronne – rodzaje

Wyróżnia się trzy kategorie rękawic ochronnych, pośród których kategoria I świadczy o tym, że rękawice zabezpieczają dłonie w razie niedużego niebezpieczeństwa urazu dłoni, a kategoria III to rękawice do wykorzystania w warunkach dużego ryzyka, między innymi w czasie pracy ze żrącymi detergentami czy odczynnikami chemicznymi zdolnymi uszkodzić skórę (np. z nadtlenkiem wodoru, z chlorkiem metylu albo z dwuetyloaminą), wyjątkowo niską temperaturą czy niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi. Obligacją zatrudniającego jest w związku z tym przekazanie pracownikom strojów ochronnych właściwie dopasowanych do specyfiki wykonywanej przez nich pracy. Dlatego przed zakupem rękawiczek ochronnych nieodzowna jest weryfikacja, czy dany środek ochronny otrzymał atesty potwierdzające spełnianie wskazanych norm, a więc czy zabezpiecza on przed występującymi w zakładzie pracy czynnikami. Dane o skali ochrony zwykle opisane są na rękawicach w formie łatwych do zrozumienia piktogramów.

Jakiego rodzaju rękawice ochronne zamówisz od dystrybutora z Polski?

Jednym z uznanych polskich dystrybutorów oraz producentów przeróżnego rodzaju rękawiczek jednorazowych i ochronnych jest marka Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie dysponuje rękawiczkami spełniające normy wszystkich wymienionych w poprzednim akapicie w poprzednim akapicie kategorii. Są to między innymi rękawice robocze pokryte lateksem, nitrylem albo poliuretanemktóre wyraźnie usprawniają chwytność i cechują się lepszą odpornością na ścieranie, rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe sporządzone z odpornej stali nierdzewnej ochraniające dłoń i przedramię pracownika, jak również rękawiczki bawełniane, które na co dzień stosowane są w branży spożywczej albo jako wkład pod inne, stalowe rękawice, które byłyby w stanie zadrapać skórę. Rzecz jasna w ofercie Global Food Hygiene nie brak także ogromnego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (także w wersji wraz z zarękawkami) oraz niepudrowanych, jednorazowych rękawic nitrylowych i lateksowych ważnych dla branży spożywczej, medycznej i kosmetycznej.

Nasze dane:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]