Wszystko o zdrowiu Zakupy Żywność

Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Szukasz soku z kapusty kiszonej? Koniecznie odwiedź ten adres.

Artykuły fermentowane po okresie zapomnienia znów wróciły na nasze stoły. Do kapusty i buraków dołączają też inne, przedtem mniej popularne owoce oraz warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak maślanka, kombucza czy różnego typu zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie są godne zainteresowania – pozwalają w łatwy i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu witaminy niezbędne dla jego poprawnego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający sporo związków wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Głównym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, ogórków czy pozostałych kwaszonek to także wspaniałe źródło witamin. Godna uwagi jest przede wszystkim wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy E i K oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu warto pić sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z uwagi na obecność bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Co więcej nagromadzenie witamin poprawia działalność układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, cukrzycy i szkorbutu, jak również pomagają radzić sobie z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody żołądka lub refluks. Wzmacniają one także apetyt i działają osłonowo w czasie kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]