drukarka 3d dystrybutor, tania drukarka 3d
Technologie Zakupy

Stratasys, Makerbot, Formlabs – co oferuje dystrybutor drukarek 3D?

Jedną z pierwszych na polskim rynku firm, która rozpowszechnia technologię druku 3D jest CadXpert. Istotnym obszarem działalności CadXpert jest sklep online, który w swojej ofercie ma aparaturę do druku przestrzennego: skanery 3D i drukarki 3D. Kolejnym filarem są usługi: skanowanie 3D, drukowanie 3D i projektowanie 3D, a także oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE. Znajdujące się w ofercie CadXpert drukarki 3D działają w oparciu o trzy technologie: FDM, PolyJet oraz SLA, a usługi druku 3D są wykonywane w technologiach PolyJet, FDM, SLA, SLS i DMLS.

CadXpert – autoryzowany dystrybutor profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Stratasys, jak również wyłącznym dystrybutorem sprzętu firmy Formlabs oraz drukarek 3D firmy MakerBots. To największa w Polsce oferta przyrządów do drukowania przestrzennego – kilkanaście różnych skanerów 3D i ponad dwadzieścia modeli drukarek 3D. Oprócz tego CadXpert posiadaobszerną ofertę materiałów do druku 3D – ponad 50 propozycji, w tym również tworzywa specjalistyczne, m.in.: Antero 800 NA, Nylon 12 CF i inne (dentystyczne, inżynieryjne, elastyczne, biokompatybilne itd.). Prócz akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych firma CadXpert oferuje również filamenty, żywice fotopolimerowe i inne materiały używane do druku 3D.

CadXpert – kompleksowa obsługa posprzedażowa

Oferta firmy CadXpert jest adresowana zarówno do klientów prywatnych, nieprofesjonalnych (drukarki 3D na biurko firmy MakerBot), jak i przedsiębiorców, profesjonalistów oraz przedstawicieli przeróżnych branż (urządzenia firmy Stratasys). CadXpert działa jako sklep online, posiada też showroom zlokalizowany w Krakowie. Wszyscy, którzy są zainteresowani procesem druku 3D, chcą skonsultować z profesjonalistami swoje projekty lub możliwości techniczne dowolnego urządzenia z oferty CadXpert, mogą przyjechać do krakowskiego showroomu. CadXpert zapewnia także kompleksową obsługę posprzedażową: opiekę serwisową oraz pogwarancyjną, przeszkolenie pracowników z obsługi kupionych sprzętów czy wsparcie merytoryczne i techniczne.

Drukarki 3D – na kieszeń średnich i małych przedsiębiorstw

Jaką wysokość osiągają koszty urządzeń do druku przestrzennego – skanerów oraz drukarek 3D? Profesjonalna drukarka czy skaner kosztują tyle, że już niewielka albo średniej wielkości firma może sobie na nie pozwolić. Zainwestowanie w profesjonalne urządzenie do druku przestrzennego szybko się zwróci – w ramach branż, takich jak odlewnictwo, motoryzacja, stomatologia czy medycyna, własnoręczne drukowanie i prototypowanie, a nie outsourcing tych czynności, będzie znaczącą oszczędnością dla firmowych finansów.
Rynek sprzętu do drukowania przestrzennego dynamicznie się rozwija – a co za tym idzie, pojawiają się prekursorskie technologie i możliwości, na które kilka lat temu było stać jedynie gigantyczne koncerny. Dziś – dzięki spadkowi cen drukarek 3D oraz materiałów do druku 3D – dostęp do nich mają również mniejsze firmy, te z daleko niższym budżetem. Narzędzia do drukowania 3D są ciągle rozwijane i ulepszane, z każdym rokiem zmniejsza się koszt sporządzania części prototypowanych, drukowanych przy pomocy urządzeń addytywnych. Inwestycja w specjalistyczne urządzenie do druku 3D ma szereg zalet, do najważniejszych z nich zaliczyć należy redukcję kosztów oraz przyspieszenie procesu produkcji.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]