Wszystko o zdrowiu Zakupy

Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Jeśli chcesz kupić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu masażu.

Sprzęt do masażu uciskowego – wskazania do używania

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często wykorzystują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory rękaw uciska kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje multum wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też bardzo popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości użycia urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. zaburzenia rytmu serca bądź choroba nowotworowa, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]